СОБОЛЄВ
Олександр Валерійович

в.о. ректора ХДАДМ,
графік-дизайнер, кандидат
мистецтвознавства,
професор

ЗВЕРНЕННЯ ВИКОНУЮЧОГО ОБОВ’ЯЗКИ РЕКТОРА
ХАРКІВСЬКОЇ ДЕЖАВНОЇ АКАДЕМІЇ ДИЗАЙНУ І МИСТЕЦТВ
ПРОФЕСОРА ОЛЕКСАНДРА СОБОЛЄВА

Шановне товариство! Шановні худпромівці! У зв’язку з карантином та неможливістю спілкуватися особисто вбачаю за доцільне прокоментувати події, що мали місце під час такої вимушеної самоізоляції, що й зараз триває. Адже через відсутність інформації, зрозуміла річ, з’являються домисли.

Відтак станом на сьогодні завершився перехід Академії з Міністерства освіти і науки України до Міністерства культури та інформаційної політики України, а саме: затверджено новий статут та отримано всі необхідні акти, було приведено у відповідність низку установчих документів. Наразі триває процес обговорення та затвердження критеріїв творчої активності мистецьких ЗВО.

Таким чином, Академія, підпорядковуючись Міністерству культури та інформаційної політики України, посіла належне місце в досить невеликій родині мистецьких ЗВО – серед однодумців! Натомість вважаю за необхідне наголосити на тому, що будь-яка інша інформація (подекуди навіть плітки, зокрема щодо приєднання до інших вишів тощо) не є достовірною, а також є фактом перекручування дійсного стану речей.

29 квітня 2020 року відповідно до Закону України «Про вищу освіту» мене як першого проректора було призначено виконуючим обов’язки ректора Харківської державної академії дизайну і мистецтв, що у свою чергу пов’язано із закінченням терміну дії контракту на посаді ректора Даниленка Віктора Яковича.

Від себе особисто та колективу Харківської державної академії дизайну і мистецтв варто закцентувати увагу на відчутті глибокої поваги та вдячності Даниленку Віктору Яковичу, який понад двадцять років очолював наш мистецький заклад вищої освіти та вивів Академію на якісно новий рівень.

З інформацією щодо подальшого перебігу виборів ректора Харківської державної академії дизайну і мистецтв можна ознайомитися на сайті Академії за посиланням https://ksada.org/elections-2020.html.

Варто також зазначити, що всю інформацію щодо освітнього процесу в Академії також розміщено на сайті з регулярним оновленням. Так, зокрема, незабаром розпочнеться весняна заліково-екзаменаційна сесія для 1-3 та 5 курсів за всіма освітніми програмами та формами навчання, що буде проведено дистанційно. Звичайно така форма не є загалом прийнятною для закладів вищої мистецької освіти. Але, зважаючи на форс-мажорну ситуацію, виконуємо розпорядження Кабінету Міністрів України щодо вжиття необхідних заходів, пов’язаних з карантином в Україні, та дослухаємося до здорового глузду щодо збереження здоров’я та життя.

Зрозумілим є й те, що наступний 2020/21 навчальний рік також буде мати власні особливості, але вже сьогодні необхідно мати різні сценарії щодо його перебігу, проведення зимової та весняної сесій тощо.
З розумінням ставлюся до тих складностей та викликів, що постають перед співробітниками Академії, але варто пам’ятати, що студентам так само складно набувати знань та отримувати мистецький фах дистанційно.

З усіма весняними святами, сподіваюсь на якомогашвидше закінчення карантину, що надасть змогу зустрітися й працювати на повну силу, бережіть себе і своїх близьких!
Vivat Academia! Hudprom forever!