КАФЕДРА
ДИЗАЙНУ СЕРЕДОВИЩА

ТРЕГУБ
Наталія Євгеніївна

кандидат архітектури, доцент, завідувач кафедри «Дизайн середовища»,Член Національної спілки архітекторів і Національної спілки художників УкраїниОдна з провідних випускаючих кафедр Харківської державної академії дизайну і мистецтв започаткована у грудні 1963 року, мала назву «Внутрішнє оздоблення будівель». У 1965 році була перейменована на кафедру «Інтер'єр і обладнання», у 2014 році – «Дизайн інтер'єру».

Згідно наказу по академії від 01.07.2018 р. дві кафедри «Дизайн інтер'єру» та «Дизайн меблів» факультету «Дизайн середовища» були реорганізовані і створена кафедра «Дизайн середовища». На протязі 57 років історії кафедри її очолювали: художник-архітектор, доцент Константинов В.Ф., художник-графік, доцент Старостенко Ю.М., художник декоративного мистецтва, живописець, професор Олексієнко А.М. На кафедрі викладали відомі митці українського мистецтва, професори: Б.В. Косарєв, О.Ф. Пронін, Г.В. Тищенко.

Науково-творча школа кафедри «Дизайн середовища» має ряд пріоритетних напрямків: дослідження актуальних проблем сучасного середовищного дизайну; підготовка аспірантів для вищих навчальних закладів України, Китаю, країн Арабського Сходу тощо; персональні виставки професорсько-викладацького складу кафедри; участь студентів в міжнародних оглядах-конкурсах з дизайну, олімпіадах.

На кафедрі здійснюється підготовка магістрантів за двома освітньо-професійними програмами: «Дизайн архітектурно-ландшафтного середовища» і «Концептуальний дизайн (інтер'єрів і меблів)».

Адреса: 2-й корпус ХДАДМ, вул. Мистецтв, 8, ауд. 205.
E-mail: kafedra.inob@gmail.com
Телефон: +38 (057) 706-02-4619.02.21 відбувся перегляд переддипломної практики студентів 4-го «ДІМ» і 3 курсу (скороч.) «Дизайн середовища» денного та заочного відділень.
Об'єкти практики:
• конкурс SBID;
• дизайн інтер'єру зали Головного управління поліції в Харківській обл.;
• сувеніри до 100-річчя ХДАДМ (розпис по склу, фірма SPARK);
• вітраж для корпусу №2 ХДАДМ.
Керівники практики: доц. Кривуц С. В., канд. мист. Северин В. Д., канд. мист. Радомский М. Т.21 грудня 2020 року почалася робота Державної екзаменаційної комісії на здобуття другого (магістерського) ступеня вищої освіти в Харківській державній академії дизайну і мистецтв.

На факультеті «Дизайн середовища» захищали магістерські роботи 10 студентів, які навчалися за програмою «Концептуальний дизайн». Студентка з Китаю Лян Цзінвен одержала похвалу ДЕК, диплом з відзнакою – студентка Олександра Моргун.22.12. 2020 р. - другий день захисту кваліфікаційних робіт на здобуття ступеню вищої освіти "Магістр".
Разом з 21.12.20. по 23.12. 2020 р. дипломні роботи на ступінь магістра захистили 20 студентів денного та заочного відділень, що навчалися за освітньо-професійними програмами: "Концептуальний дизайн (дизайнер інтер'єру та меблів) - 13 студентів і 7 студентів за ОПП "Дизайн архітектурно-ландшафтного середовища" (денне відділення). Студентці Лян Цзінвен (КД) була оголошена похвала ДЕК.
Претендентами на отримання дипломів з відзнакою ОКР "Магістр" стали: Моргун О.В. (КД), Борівська А.Д. Рильцева Г.А., Щепакіна А.А. (ДАЛС). За ОПП "Концептуальний дизайн (дизайнер тканин та одягу)" до списку претендентів на отримання диплому з відзнакою включена магістрантка Кудрявцева І.О. За ОПП "Художньо-педагогічна терапія" - магістранти Нуднова Я.В. та Завершинський В.В.
Вітаємо з успішним завершенням другого рівня вищої освіти.29.12.2020 відбувся семестровий екзаменаційний перегляд на перших курсах «ДС» та «АЛС» за дисциплінами: «Основи композиції та проєктної графіки», «Основи проєктування інтер'єрів і меблів», «Основи архітектурної композиції» та «Основи проєктування».
На 1-му курсі магістратури «ДАЛС» і «КД» (денне та заочне відділення) - за дисциплінами «Концептуальне проєктування», «Інноваційні та традиційні технології в дизайні інтер'єрів та меблів», «Арт-об'єкт в інтер'єрі».


ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Після закінчененя академії випускники кафедри «Дизайн інтер’єру» можуть працювати в таких сферах діяльності:

Дизайн інтер’єрів громадських приміщень;
Дизайн інтер’єрів виробничих приміщень;
Дизайн житлових інтер’єрів;
Ландшафтний дизайн;
Візуалізація об’єктів дизайну;
Роботи декоративно-прикладного напрямку (розпис, кераміка, вітраж, роботи з деревини).

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

Кафедральні повідомлення, події, наші найкращі проєкти.
ПЕРЕГЛЯНУТИ ГРУПУ FACEBOOK


ЧОГО МИ НАВЧАЄМО

Загальній художній підготовці (академічний рисунок, академічний живопис, спеціальний рисунок і живопис, кольорознавство);
Основам композиції та проектної графіки;
Основам проектування інтер’єрів і меблів;
Проєктуванню спеціалізованих типів середовища (житлового, громадського, промислового);
Експодизайну (виставки, музеї);
Дизайну благоустрою територій, проєктуванню малих архітектурних форм;
Дизайну світло-кольорових ансамблів міста;
Дизайну тактильно-аудіо-візуальних інформаційних систем в інтер’єрному середовищі;
Роботі у професійних комп’ютерних програмах (AutoCAD, ArchiCAD, 3Ds Max, Photoshop, CorelDRAW);
Основам виробничої майстерності та роботі в матеріалах (розпис, кераміка, скло, дерево).

ОБРАНІ РОБОТИ СТУДЕНТІВ

Роботи студентів 1 курсу ДС з дисципліни "Основи композиції та проєктної графіки"
(1 семестр 2020): Вітьєва Я., Крохмаль С., Каідах Отман, Кормишина С., Глушкова А., Болотіна А.

Персіанова А., Мрує Фатмі Алі. Дизайн інтер'єру вестибюлю Головного управління Національної поліції в Харківській області (переддипломна практика). Керівник Кривуц С.В.

Катриченко К. Готель в м. Ялта (вестибюль, басейн). Керівник Кривуц С.В.

Пасинок В. Конкурсний проєкт громадського простору (конкурс SBID). Пасинок В. Житловий будинок-трансформер

Бондар Д. Виставка «Крила України». Тахтаулова Т. Виставка «Мистецтво часу»

НАШІ ВИПУСКНИКИ

Віктор Сидоренко


Академік, член Національної спілки художників України. Учень професора Б. Косарєва. Народний художник України, академік, член національної спілки художників України. У 2001 р. заснував Інститут проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України, який здійснює фундаментальні наукові дослідження. Автор кращого проєкту V Міжнародного фестивалю мистецв.


Володимир Бондаренко


1979 р. – закінчив ХХПІ з відзнакою. Член Національної спілки художників України. Член спілки дизайнерів України.Член-кореспондент Академії мистецтв України 2003 р. Неодноразовий лауреат міжнародних конкурсів та виставок. Арт-директор фірми «ArtTec» (Харків). Спеціалізація: дизайн середовища. Предметний дизайн.Олександр Слєпцов


2005 р. – закінчив ХДАДМ. Приватний підприємець, студія «Слєпцов дизайн» — клуб «Арізона», Харків; розважальний комплекс «Карнавал», Харків; кафе, ресторани котеджі і т. ін. у Харкові, Балаклеї, Києві, Белгороді (2005-2010). Працює в галузі дизайну і архітектури в Кувейті, Ливані, Дубаї, Харкові (2010-2017).