Запрошуємо на відкриття 28.06.2023 о 17.00️

З 28 червня до Дня Конституції України Харківський обласний організаційно-методичний центр культури й мистецтва презентує виставку живопису «Лицарі Української звитяги» Творчого об’єднання «Національна палітра».

Сто років тому звитяжці нашої держави – січові стрільці, вояки УНР та ЗУНР, бійці повстанської армії, Карпатської Січі – стали на захист Батьківщини. Зараз цей героїчний дух панує в серцях Збройних сил України, що боронять нашу країну. Вони, наче ті славнозвісні «лицарі зимового походу», сьогодні несуть свій хрест, і тому для всіх нас стали справжніми Лицарями Української звитяги. Саме цій темі й присвячена виставка з однойменною назвою.

Експозиція складається з понад двадцяти живописних робіт, як-от портрети героїв України Сергія Колишева, Артема Азарова (художника, який колись був членом Творчого об’єднання), портрети генерала УГА Мирона Тарнавського, генерала УНР Марка Безручка, хорунжої УГА Олени Степанів, серія сюжетних зображень військових УНР, а також сюжети військових ЗСУ. Роботи неначе зв‘язуються в історичний ланцюг, хронологія подій якого продовжується й сьогодні.

Творче об’єднання «Національна Палітра» було засновано в жовтні 2020 року. До його складу входять 10 художників із Харкова, Києва, Дніпра, Кропивницького:
Лободинський Єгор, студент 2к. Магістратури ХДАДМ, ОПП "Графіка";
▪ Чаус Дмитро,
▪️ Коваль Сергій,
▪️ Омельченко Олег,
▪️ Гамалєй Григорій,
▪️ Худякова Анастасія, викладач кафедри Монументального живопису ХДАДМ;
▪️ Здор Владислав,
▪️ Борсук Єлизавета,
▪️ Оніщенко Дар’я
▪️ Ткаченко Роман.

Основним напрямком діяльності членів об’єднання є просвітницько-мистецька робота у сфері національно-патріотичного виховання через осмислення української історії та культури побуту. Саме тема національно-патріотичного виховання, на думку членів об’єднання, є однією з провідних сфер у формуванні свідомості, особистості в дитячому віці, але хтось приходить до цього самостійно через власні пошуки, а хтось – під впливом історій, оповідей діячів того часу, світлин тощо.

«За допомогою мистецтва ми не тільки нагадуємо українцям, хто вони, а для багатьох взагалі відкриваємо те, про що вони не чули й не знали…», – діляться художники.

Такою, зокрема, і стала виставка творчого об’єднання, що має відповідну назву –
«Лицарі Української звитяги».