У Нью-Йорку відкривається виставка Євгена КОТЛЯРА

Дорогі друзі, з радістю повідомляємо про відкриття у Нью-Йорку, в Університеті Фордем виставки нашого колеги, професора та завідувача кафедри монументального мистецтва ХДАДМ Євгена КОТЛЯРА.

Виставка “THE LIGHT OF THE REVIVAL. Stained Glass Design for Restituted Synagogues of Ukraine by Eugeny Kotlyar” присвячується розробці проєктів та створенню вітражів для українських синагог з 1995 по 2005 роки, в ті часи, коли відбудовувалася незалежна Україна, повертаючи знищені попередньою владою та забуті духовні і художні традиції.

Євген Котляр був запрошений з цією виставкою до Університету Фордем у Нью-Йорку. Експозиція розташована у приміщенні the Walsh Family Library at Fordham University.

Презентація виставки відбудеться у неділю, 10 вересня, о 14:00 (2pm) за Нью-Йорком / 21:00 за Києвом (EEST).

Професор Котляр виступатиме онлайн з Києва й говоритиме про той час активного відродження духовного життя в незалежній Україні, повернення до своїх традицій, у тому числі й художніх, а також про проєкти, задуми та втілення вітражів для українських синагог.

Виставка присвячується світлій пам'яті професора Олександра Федоровича ПРОНІНА (1934–2002), засновника та першого завідувача кафедри монументального живопису Харківської державної академії дизайну і мистецтв (тоді – кафедри монументально-декоративного розпису Харківського художньо-промислового інституту) та фундатора школи художнього вітражу в Східній Україні.

Щиро запрошуємо приєднатися до цієї події онлайн. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, а у графі Fordham Affiliation (please choose all that apply) вибрати Friend.
https://securelb.imodules.com/s/1362/18/interior.aspx?sid=1362&gid=1&pgid=12137&cid=22283

Саму виставку можна подивитися безпосередньо в Університеті Фордем. Вона триватиме протягом 3 місяців, з 10 вересня до 10 грудня. Незабаром буде доступний каталог виставки.

Каталог вже доступний на сайті Університету за посиланням:
https://research.library.fordham.edu/jewish_facultypubs/4/
Євген Котляр біля свого дипломного проєкту вітражів для Харківської хоральної синагоги у день захисту. Харківський художньо-промисловий інститут, 1995
Вітражі для Київської синагоги на Подолі, 2002. Фото 2022 р.
Євген Котляр біля своїх вітражів... 20 років потому. Фото 2022 р.