“ХУДПРОМ: Український журнал з мистецтва і дизайну”
“HUDPROM: The Ukrainian Art and Design Journal”

Два роки та один місяць пройшов з того часу, як Харківська державна академія дизайну і мистецтв ініціювала створення нового журналу зі звучною та впізнаваною абревіатурою «ХУДПРОМ» (“ХУДПРОМ: Український журнал з мистецтва і дизайну”) на основі Вісника Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Ми прийшли до цього рішення після моніторингу західних індексованих журналів та консультацій з колегами, щоб просунути наш академічний журнал з мистецтва і дизайну у широкий професійний світ. Не буду описувати довгі колізії із затвердженням назви журналу з абревіатурою, та ще й англійською мовою, бо нам був важливий результат.

Два дні тому на засіданні Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 27.04.2023 (№ 491) було прийнято відповідне рішення. Отже наш науковий збірник "Вісник ХДАДМ", що видавався з кінця 1990-х років, змінив новий сучасний науковий журнал.

Новий журнал уже внесено до переліку електронних фахових видань із категорією «Б» за спеціальностями 022 – дизайн та 023 – образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація.
Перший номер 2023 року, над яким ми зараз працюємо, має вийти влітку вже з новою назвою. Він буде представлений на новому сайті журналу. Всі архіви «Віснику ХДАДМ» будуть збережені та матимуть посилання з того ж самого сайту.
Тож запрошуємо всіх шановних колег до співпраці!

Нагадую, що у першому номері будуть представлені матеріали з усіх напрямків вищезазначених спеціальностей. Другий номер за цей рік буде присвячений галузі монументального мистецтва в Україні, а саме осмисленню питань мистецької спадщини та сучасної творчості, досвіду та перспектив мистецької освіти, а також сучасних проблем даної галузі, яка переживає сьогодні складну трансформацію. Це число присвячено 40-річчю заснування кафедри монументального живопису ХДАДМ (1983) — потужної мистецької школи, яку створювали відомі українські мистці.

Кінцевий термін подання статей для тематичного номера – до 1 липня 2023 року.
Рукописи та рецензії, оформлені за всіма вимогами (https://visnik.org.ua/10-submission.html), надсилайте за адресою: editorksada@gmail.com або на мою електронну скриньку: eugeny.kotlyar@gmail.com