29 жовтня 2025 року до кафедри реставрації та експертизи творів мистецтв (РЕТМ) завітали особливі гості — студентка 3-го курсу Софія ПОПАЗОВА-КЕПОВА разом зі своїм чоловіком Микитою КЕПОВИМ.
Гості прийшли не з порожніми руками — з щирими усмішками, солодощами та невеличкими подарунками для студентів і викладачів.
Наразі Софія перебуває в академічній відпустці, адже з початком повномасштабного вторгнення вона самовіддано залишила звичне студентське життя, щоб стати на захист нашої країни у лавах Збройних сил України. Її мужність, стійкість і відданість справі є справжнім прикладом для всього нашого студентського та викладацького колективу.
Під час візиту до реставраційних майстерень Софія мала змогу хоча б на короткий час повернутися до свого творчого середовища — відчути знайому атмосферу навчання, спілкування і натхнення.
Разом із студентами Софія провела кілька приладових досліджень та виконала реставраційні заходи з консервації полотен, які колись вивчала на заняттях.
Це була надзвичайно тепла, зворушлива й емоційна зустріч, сповнена щирості та взаємної підтримки. Ми пишаємося нашою студенткою і всією командою ЗСУ!
Колектив кафедри РЕТМ щиро вдячний Софії за її відвагу, мужність і служіння, за збережені життя і за те, що попри всі труднощі вона не втрачає любові до мистецтва.
Ми вдячні Збройним силам України за можливість таких моментів — коли захисники можуть хоча б на мить повернутися до мирного життя, яке вони оберігають.
Повернення Софії до майстерні стало справжнім символом незламності, любові до життя і віри в перемогу.
Зустріч відбулася в безпечному просторі з дотриманням усіх вимог безпеки, у теплій атмосфері взаємоповаги та вдячності.
Слава Україні!
Слава ЗСУ