Міжнародна діяльність кафедри спрямована на організацію та розвиток міжнародного співробітництва в науковій, освітянській та культурній сферах.
Наша Академія є повноправним членом міжнародної асоціації ELIA і це набагато більше, ніж мережа. Це глобальна платформа знань для взаємного навчання, міжнародної співпраці та адвокації. Науково-педагогічні працівники кафедри беруть участь у різних міжнародних семінарах, воркшопах, тренінгах в рамках міжнародного проєкту UAx Platform (https://elia-artschools.org/page/UAx ). Так, навесні 2024 року викладачі кафедри та здобувачі освіти ОПП «Арттерапія та комунікативні практики» взяли участь у навчальній програмі «Мистецтво та здоров’я громади в Україні». Спікерами виступали: Рейчел Чейні, арттерапевтка і координаторка Art Hives в Університеті Конкордія, Монреаль, Канада, а також запрошені доповідачі з міжнародної мережі мистецьких центів Art Hives. (https://www.facebook.com/share/p/18m8UVfa13/?mibextid=wwXIfr ).
Кафедра розширює міжнародні контакти зі спорідненими кафедрами європейських університетів з метою обміну науковим досвідом, презентацією наукових власних досліджень.
У 2023–2024 навчальному році завідувач кафедри Тетяна Єрмакова взяла участь у міжнародному стажуванні + International Staff Week, Erasmus Bip в рамках програми ERASMUS+, яке проходило у травні 2024 року у Естонській Академії мистецтв, м. Таллінн. Програма заходу передбачала інтенсивне обговорення актуальних питань розвитку вищої освіти в міжнародному контексті. Зокрема, увага була зосереджена на таких ключових темах, як подолання комунікаційних викликів у закладах вищої освіти під час кризових ситуацій; створення освітнього середовища, орієнтованого на студента, за допомогою сучасних цифрових технологій. Участь у академічній мобільності сприяла налагодженню міжнародних контактів, обміну досвідом і впровадженню новітніх підходів в освітньо-наукову діяльність кафедри.
Восени 2024 року доцент кафедри Юлія Корнейко взяла участь у бієнале «Arts Plural» м. Мілан, Італія з презентацією-виступом «ХДАДМ в часи війни», де порушила нагальні питання вищої мистецької освіти на прифронтовій території.
Також викладачі кафедри і здобувачі беруть активну участь в інформаційних сесіях щодо можливостей співпраці в рамках програми Еразмус+. Отримані результати у межах міжнародної академічної співпраці реалізуються у навчальному процесі, зокрема при підготовці здобувачів освіти за ОПП «Арттерапія та комунікативні практики». Практично всі навчальні дисципліни передбачають вивчення світового досвіду і практичних результатів.
Навчальна програма «Мистецтво та здоров’я громади в Україні»