Звіт про творчу роботу Вячеслава ПАСИНКА,
викладача кераміки, художника-кераміста

Впродовж 2023-2024 рр. відбулася велика кількість міжнародних подій та культурно-дипломатичних зустрічей спрямованих на культурний обмін та популяризацію української кераміки за кордоном.

2022-2023 року Вячеслав ПАСИНОК взяв участь у міжнародній програмі Centre for Ceramic Art Резиденції у Центрі Керамічного мистецтва, Парафія Рінгебу, Норвегія;
Зустрівся із королевою Норвегії Сонею Гаральдсен, якій розповів про творчість сучасних українських митців. Королеві було представлено роботи дітей зроблені під час війни у метрополітені Харкова. Одна з робіт, з описом історії створення, була передана до творчої колекції королеви.

У 2024 році Вячеслав, з власними роботами привезеними з Харкова та роботами зробленими дітьми в метро під час війни у 2022 році, взяв участь у виставці міжнародного Centre for Ceramic Art Резиденції у Центрі Керамічного мистецтва, Парафія Рінгебу, Норвегія.

2023 року взяв участь у Міжнародному симпозіумі "XIII Hacettepe University International Macsabal Symposium" та виставці "International Kings Midas of Gordion Exhibition and Workshop Presented" у Музеї анатолійських цивілізацій (Ankara Anatolian Civilization Museum) Aнкара, Туреччинна.
А також брав участь:
- у виставці у Державному музеї живопису та скульптури Анкари, Туреччина.
- у акції щодо збереження культурної спадщини Туреччини − «Гордіона» та занесення його до ЮНЕСКО.
- у творчій зустрічі із ректором Hacettepe University.
- у творчій зустрічі із представниками Міністерства культури і туризму Туреччини на виставці присвяченій Корокю Мідасу та програмі занесення «Гордіона» до ЮНЕСКО, де Вячеслав ПАСИНОК представив свої керамічні роботи.
- у культурній зустрічі із мером Мюрселем Йилдизкаєм.
- у залученні міжнародної підтримки для лікарень в м. Ізюм (Харківська обл.) під керівництвом Фонду Олени Зеленської у посольстві України в Анкарі та зустрівся із послом України в Туреччині.

2024 року організував виставку дитячих робіт та власної кераміки «Надія очима дітей» у місті Амстердам, Нідерланди. Роботи, що виставляюлися були зроблені дітьми і Вячеславом у перші місяці війни у харківському метрополітені, під обстрілами. Наразі, виставка спрямована, розповісти європейцям про біль, який пережили діти та місто Харків. Tакож до участі у виставці долучився дизайнер, фотограф, активіст Ростислав БОРОДАЙ. У співпраці Ростислав БОРОДАЙ й Вячеслав ПАСИНОК зробили презентацію документальних фотографій Харківщини та звільненої Київщини зроблених на плівку.

Пишаємося нашими викладачами та бажаємо подальших творчих успіхів!