ЩО ДУМАЮТЬ ХАРКІВ'ЯНИ ЩОДО БЕЗПЕЧНИХ НОВОРІЧНИХ СВЯТ ТА ЯЛИНКИ У ПІДЗЕМЦІ?

Цьогоріч влада Харкова відмовилась від святкувань Нового року на майдані Свободи у зв'язку з повномасштабною війною. Попри це ялинку встановили, але під землею — на станції метро "Університет".

З початку російського повномасштабного вторгнення адмінбудівлі та житлові будинки поруч з майданом Свободи неодноразово піддавалися ракетним обстрілам РФ. Внаслідок російського удару по Харківській ОВА 1 березня загинула 31 людина.

Харківська ялинка на площі Свободи зазвичай стояла понад місяць - з кінця грудня до початку лютого. Щороку вона збирала величезну кількість людей - сюди приїжджали і харків'яни, і мешканці передмістя, і гості з інших областей. Зазвичай її відкривали 19 грудня, у День святого Миколая, з карнавалом та концертом. На площі була ковзанка, будиночок Діда Мороза, працював новорічний ярмарок із фуд-кортами.

Грудень 2022, станція метро Університет, Харків

Тож, цьогоріч ялинка в Харкові буде лише під землею: там, де її не дістануть ракети ворога.

Мер Харкова Ігор Терехов повідомив, що у метро відбудуться новорічні заходи для дітей, а також невеликий концерт. Вхід, звичайно ж, - безкоштовний.

Крім ялинки, харків'яни можуть знайти на станції будинок Діда Мороза.

Грудень 2022, станція метро Університет, Харків

"Якось на душі трошки веселіше стало, тому що Новий рік є Новий рік. Хочеться якогось свята, чогось такого, бо вже сили немає журитися і плакати, треба трошки посміхнутися", — говорить жителька Харкова Олена.

Погоджується з Оленою і переселенець з Куп'янська Олександр.

"Правильно зробили, дуже гарно. Треба, щоб було відчуття свята завжди в душі кожної людини. Приїдемо ще обов'язково", — ділиться чоловік.

Грудень 2022, станція метро Університет, Харків

Новорічна атмосфера також вже панує на багатьох станціях метро, наприклад, на платформі станції "Історичний музей", повідомив "Об'єктиву" речник метрополітену, радник міського голови В'ячеслав Хитрін.

Станцію прикрасили гірляндами зі штучної хвої, двома світлодіодними янголами та новорічною кулею, а поряд встановили живі ялини в горщиках.

Грудень 2022, станція метро Історичний музей, Харків

Багато захисників та захисниць приїдуть на Новий Рік на ротацію. Сходити з дівчиною/дружиною/чоловіком/дітьми до ялинки, як у старі добрі часи. Випити теплого глінтвейну. Подивитися на всю оту красу і знову збиратися до захист країни, але з новими силами та новим натхненням.

Новорічна ялинка у місті - це ніби показник довіри містян до ЗСУ. Якщо люди щиро вірять у своїх Захисників, вірять, що хлопці та дівчата міцно тримають Щит Оборони, то не страшно і малечу на ялинку зводити.

До речі, малечу дуже приваблює цьогорічна ялинка, у всіх яскраві палкі очі, посмішка на обличчі, чутно дитячий сміх, і це найбільший показник для того, щоб зрозуміти чи потрібні новорічні святкування на період війни.

Серед новорічної атмосфери ми звернули увагу на маленького хлопчика Дмитра, він був серед всіх хто щасливо посміхався, але на очах мами Наталі виднілися сльози, і ми вирішили поспілкуватися.

«Ми з Північної Салтівки, наш дім на вул. Н. Ужвій, де на теперішній час немає жодного вцілілого будинку. Нашої квартири немає.

В перший день війни повномасштабної ми поїхали в область забирати батьків, і таким чином потрапили в окупацію. Виїхати змогли лише тоді, коли все ЗСУ гнали орків до самого кордону. Поверталися до рідного Харкова через кляту Росію, Білорусь, та Польщу. Проїхавши 2500 тисячі кілометрів ми вдома, я зараз я прийшла з сином подивитися на ялинку, і розумію, що яка б не була та ялинка, але вона наша, рідна, символ незламності, символ незалежності, і ми повинні боротися і тоді переможемо все зло на світі» - поділилася харків’янка.

Маленький харків’янин Дмитро. Грудень 2022, станція метро Університет, Харків

Тема встановлення новорічних ялинок на головних площах міст цього року прогнозовано набула скандального підтексту. Зазвичай ми наряджали нашу ялинку-красуню на найбільшій площі Європи в Харкові, але зараз це неможливо зробити, і це вперше, у зв'язку з повномасштабною війною.

Перемога обов’язково буде наша, і ми ще відсвяткуємо не один Новий Рік з всіма примхами як люблять харк 'яни, і буде в нашому місті свято, а поки що дякуємо нашим воїнам за можливість святкувань у підземці та за кожний добрий ранок!

Репортаж-інтерв’ю: Аліна Терещенко, 4к, ОПП «Продюсування та арткураторство»