НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ: КАЗКА З БУКСТЕХУДЕ. ІЗ НАЙКРАЩИМИ ПОБАЖАННЯМИ ВІД МАРГАРИТИ ГАРАГАТИ

В неймовірно складний для України час студенти ХДАДМ за-за кордону не втрачають зв’язок з академією та підтримують гарними, цікавими новинами напередодні Різдвяних та Новорічних свят.

У старовинному Букстехуде − місті зайців та їжаків − з початку грудня й до католицького Різдва проходить чарівний різдвяний ярмарок, що з`явився саме завдяки німецьким казкам.

Якщо гуляти центром міста, то маєш обов’язково потрапити до зимової казки в старому Букстехуде. Намети зі знайомими і привабливими ароматами, старовинні вулички, різдвяний календар у людський зріст, солодкі й ситні різдвяні частування та оригінальні вироби ручної роботи вражають відвідувачів.

«Wintermärchen Buxtehude», що перекладається з німецької як «Зимова Казка Букстехуде», має покликати глядачів у чарівний світ: казкові персонажі в натуральний зріст не тільки прикрашають вулички старовинного міста та додають їм цікавих деталей, а ще й відсилають нас до казок славетних братів Грімм, і тут одразу задаєшся питанням: «Чому саме Грімм?»…

Спочатку, слід звернутися до історії. Отже, Букстехуде – це невелике старовинне містечко на південному заході від Гамбурга, в якому мешкає 40 тисяч жителів. Перше поселення з'явилося тут у середині 10 століття. Зараз Букстехуде цікавий, перш за все, своїм старим центром, вулицями якого приємно гуляти в будь-яку пору року: численні пішохідні доріжки та відсутність натовпів туристів заспокоюють і дозволяють перебувати в гармонії із самим собою.

«Містом зайців та їжаків» Букстехуде прозвали через дуже відому у Німеччині казку, дія якої відбувалася поблизу міста. Йдеться про те, що нахабний заєць постійно знущався з коротких ніжок їжака. Тож їжак із їжачихою вирішили його провчити, влаштувавши змагання на швидкість, а самі стояли весь цей час по різні боки поля, яким бігав пихатий заєць. Так і заганяли його до смерті. Типовий кінець готичної німецької казки. Скульптур цих героїв чимало по всьому місту.

Букстехуде відоме як місто казки завдяки Вільгельму Шредеру. Ще в дитинстві він почув народну казку про те, як їжак та заєць змагалися з бігу. Ставши дорослим, Шредер записав цю мудру історію нижньонімецькою мовою і переніс місце дії на поле біля міста Букстехуде. Пізніше казку, записану Шредером, включили до своєї збірки німецьких казок відомі брати Грімм. З того часу вона стала дуже популярною в Німеччині. Брати Грімм в багатьох своїх казках посилаються на це місто, але саме ця стала найбільш згадуваною.

Тепер ми знаємо, чому Букстехуде так пишається героями казок братів Грімм: їм навіть присвячена одна з головних подій міста – різдвяний ярмарок. Якою важливою є навіть казкова історія у збереженні культури!

Автор тексту та фото: Маргарита ГАРАГАТА, студентка 4-го курсу
ОПП «Продюсування та арт-кураторство».

На фото : Lange Straße, Breite Straße, St.-Petri-Platz, 21614 Buxtehude.