«ДОРОГАМИ ВІЙНИ» АНАСТАСІЯ ХУДЯКОВА – ПЕРША ВИСТАВКА У ХДАДМ З ПОЧАТКУ ВІЙНИ


12 грудня 2022 року в незламному Харкові, попри блекаути й небезпеку ракетних ударів, Анастасія ХУДЯКОВА, українська мисткиня, викладач кафедри монументального живопису, Вікторія НАЙДЕНКО, викладач кафедри теорії і історії мистецтв, Наталья ПОСТЕЛЬГА, методист Мистецького центру HudpromArt представили виставку «Дорогами війни».

З вітальним словом до численних присутніх звернулись Олександр СОБОЛЄВ, ректор ХДАДМ, Володимир НОСЄНКОВ, завідувач кафедри монументального живопису ХДАДМ, Ірина БОНДАРЕНКО, декан факультету «Дизайн середовища», завідувачка аспірантури ХДАДМ.

На відкриття завітали: Владислав КУТАТЕЛАДЗЕ, проректор з науково-дослідницької роботи, Юлія КОРНЄЙКО, помічник ректора з питань міжнародно-освітніх проєктів, Антоніна АНОРІЧЕВА-ЄРЬОМКА, доцент кафедри монументального живопису, Наталія ГРИНЧЕНКО, директор бібліотеки, Тетяна МАЛІК, старший викладач кафедри дизайну тканин та одягу, Михайло ОПАЛЄВ, завідувач кафедри мультимедійного дизайну, Володимир ТАРАСОВ, доцент кафедри методологій крос-культурних практик, Тамара УЛЬЯНОВА, начальник відділу роботи з іноземними студентами, студенти та співробітники ХДАДМ.

Приємно, що саме проєкт Анастасії ХУДЯКОВОЇ відкрив нову сторінку у воєнному виставковому літописі Харківської державної академії дизайну і мистецтв, так само, як 30 березня 2022 року, на 35 день війни, ії мурал з дівчиною, яка “тримає” в руках Україну − символ свободи, світлого майбутнього та єдності нашої країни − започаткував 180-ти денний проєкт Мистецького центру «#на_+1_день_ближче_до_Перемоги» .

Каталог виставки «Дорогами війни».pdf

Із пресрелізу до виставки:

Війна не скасовує поступу мистецтва, а навпаки − суттєво актуалізує його розвиток. В стінах нашої Аlma mater від 24-го лютого спорожніли не тільки аудиторії, а й виставкові зали. Наразі українські митці «відкрили» свій творчий опір масштабній російськоординській навалі. Наразі в академічному просторі відновлюється виставкова та творча діяльність.

Предметом художньої рефлексії авторки стає образ дороги, що транслює різноманітні сенси і стає основним лейтмотивом експозиції. Дорога − як життя з різними випробуваннями: іноді складна і заплутана («Шлях України»), іноді − у вигляді шахівниці («Смертельна гра»). В роботах Анастасії ми не побачимо людей. Головні «герої» її творів ¬- дорожні знаки, скалічені безкінечними ворожими обстрілами, наче поранені живі істоти.

Символ дороги посідає чільне місце в контексті світового мистецтва. В традиціях української культури дорога нерідко співвідноситься з рідною домівкою. А зараз наш дім – наша рідна Україна – опинилась під великою загрозою! Анастасія з перших днів війни була в епіцентрі подій та попри все продовжувала творити під звуки сирен і вибухів. Власні почуття - злість, біль, надію - мисткиня передає через знаково-символічну систему образотворення і характерну, подекуди напружену, кольорову гаму. Присутність у виставковому просторі інсталяції з реальними дорожніми знаками надає особливого звучання авторській концепції, де образ дороги подається як шлях до нашої Перемоги!

Слава Україні!

#харків_залізобетон #виставка #живопис #мистецтво_війни #мистецький_фронт #мистецький_батальон #хдадм #ksada