ПАВЛОВА Тетяна Володимирівна

доцент, доктор мистецтвознавства, завідувач кафедри візуальних практик


Закінчила Київський державний художній інститут (1980), аспірантуру ХДАДМ (захистила кандидатську дисертацію «Фотомистецтво в художній культурі Харкова останньої третини ХХ століття (на матеріалі пейзажного жанру)», ХДАК, 2007).
У 2018 році – захистила докторську дисертацію за темою «Авангард в образотворчому мистецтві Харкова ХХ століття» (ЛНАМ).
Авторка більш ніж 60-ти наукових праць у фахових виданнях України, Польщі (Fotografia), Словаччини (Imago), Німеччини (European Photography), Франції (l’Oeil de la Photographie), Росії, а також наукових монографій («Борис Косарев: 1920-ті роки. Від малярства до теа- кіно-фото» (у співавторстві з В. Чечик, 2009)); «Мистці українського авангарду в Харкові» (2014); «Carte Blanche Aнатоля Петрицького» (2017), «Yevgeniy Pavlov. Violin» (2018)).
Засновниця теоретичного дискурсу щодо Харківської школи фотографії, авторка нарисів з історії фотомистецтва України у міжнародному виданні «The History of European Photography» (2010-2016). Учасник всеукраїнських та міжнародних наукових конференцій. Кураторка й авторка арт проєктів.
Член Національної спілки художників України (секція мистецтвознавство) і Національної спілки фотохудожників України.
Сфера наукових інтересів: мистецтво українського авангарду, історія фотомистецтва України.

Викладає наступні дисципліни:


«Вступ до фаху»;
«Історія фотографії»;
«Виробництво аудіовізуального твору».





ІГНАТЬЄВА Наталія Вікторівна

кандидат архітектури, доцент кафедри візуальних практик



У 1985 році закінчила Харківський інженерно-будівельний інститут (потім ХНУБА) та отримала диплом зі спеціальності "Архітектура", з 1985 по 1995 р. працювала архітектором в інституті "Атоменергопроект", з 1995 по 2002 рік працювала на кафедрі Образотворчого та декоративного мистецтва ХНУБА.
У 2002 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата архітектури за темою "Структура та функції колористики предметно-просторового середовища (регіональні особливості)", науковий керівник доктор архітектури., проф. Кравець В.Й., у 2003 році отримала наукове звання доцента кафедри ОДМ.
З 2006 по 2019 рік була вченим секретарем спеціалізованої вченої ради Д 64.056.02 при ХНУБА, з 2020 по 2022 рік була відповідальною особою щодо проведення захистів дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філософії.
З лютого 2022 року працює в ХДАДМ.
Сфера наукових інтересів: колористика в архітектурній композиції та загальні закони гармонії.

Викладає наступні дисципліни:

«Арт технології в АВМ»;
«Колір в АВМ»;
«Художні технології АВМ».





ЗАЙЦЕВ Павло Валентинович

завідувач секції та старший викладач кафедри візуальних практик



З 2009 р. є учасником і лауреатом регіональних, всеукраїнських, міжнародних виставок та конкурсів з аудіовізуального мистецтва та фотографії.
У 2018 р. Закінчив Харківську державну академію культури за спеціальністю «Кіно-, телемистецтво» - кваліфікація «Оператор телебачення» спеціаліст (з відзнакою).
Напрямки діяльності: фотографія, фотографіка, аудіовізуальне виробництво, розробка фотокниг, веб-дизайн.
Викладає в ХДАДМ на кафедрі візуальних практик з 2018 року.
Здійснює керівництво дипломними роботами студентів.
Навчається в аспірантурі ХДАДМ з 2022 р.
Сфера наукових інтересів: документальна фотографія, художня фотографія, мобільна фотографія.

Викладає наступні дисципліни:

«Основи операторської майстерності»;
«Цифрові технології аудіовізуальних мистецтв»;
«Фото книга».





ЛОГАЧОВА Белла Вікторівна

старший викладач кафедри візуальних практик



Закінчила Донецьке Державне Художнє Училище у 1989 році. Закінчила Харківську Державну Академію Дизайну і Мистецтв за спеціальністю «Станкова графіка» у 1999 р. (з відзнакою). Дипломний проєкт став частиною експозиції у музеї «4-й Блок».
У 2000 р. та 2002 р. пройшла стажування у Нюрнберзької Академії Мистецтв. Спів-засновниця художнього об'єднання “SOSka” у 2005 р. та мистецької групи “EXcess” у 2009 році. Член Спілки Журналістів України з 2008 року.
Закордонні стажування у Нюрнберзької академії мистецтв (2002 р.).
Представник сучасного покоління ХШФ (Харківській Школі Фотографії). Учасниця міжнародних, всеукраїнських конференцій та художніх виставок сучасного мистецтва у томі числі персональні виставки: Україна, Австрія, США. Авторка таких проєктів як: “Be happy” у PinchukArtCentre 2007 р., “Менталітет” у Non-Stop-Media 2010 р., серії робіт “АРтНУО”-Новий Український Орнамент з 2014 р., а також проєкт «Living Through War: Works from Kharkiv by Bella Logachova» у Castellani Art Museum of Niagara University (США), 2022-2023 рр., гран-прі Міжнародної трієнале графіки та плаката «4-й Блок» у 2015 році.
Викладач Харківської державної академії дизайну і мистецтв з 2017 року. Навчається в Аспірантурі з 2020 р., а також здійснює керівництво та кураторство дипломними проєктами студентів.
Сфера наукових інтересів: відео-арт, фотографія, інсталяція, сучасні аудіовізуальні практики.


Викладає наступні дисципліни:

«Відео-арт» ;
«Фотощоденник»;
«Фотокнига»;
«Виробництво АВ-твору».



МЕЛЬНИКОВА Анна Юріївна

викладач кафедри візуальних практик



У 2006 р. Закінчила Харківський національний університет міського господарства імені А.Н. Бекетова, спеціалізації «Архітектор».
У 2014 р. Закінчила «Royal Academy of Arts in The Hague» Голландія у спеціалізації «Арт фотографія» (з відзнакою). Пройшла декілька стажувань: Продакшен фото студія у рекламній агенції, Мілан у 2012 р., Галерея сучасного мистецтва та фотографії, Бельгія у 2016 р. Кураторка та організатор міжнародної резиденції з фотографії, Литва у 2020 році. Заснувала та є президентом ГО «ОРГАНІЗАЦІЯ ЖІНОК ФОТОГРАФІВ УКРАЇНИ» у 2021 році.
Авторка понад 20 публікацій у фахових виданнях з фотографії та мистецтва з них можна відзначити: ArtDependence. Учасниця більше ніж 30 регіональних, всеукраїнських, міжнародних експозицій та конкурсів з фотографії, з останніх: «The Harvest» Німеччина у 2022 р., «Plunges photo biennale» Литва у 2022 р., «On the edge festival» Литва у 2022 р., шортліст «Analogue community grant Ilford» у 2022 р., «Expo Vente» Франція у 2022 р., «Apollonia» Франція у 2022 р., «Identites» Франція у 2022 р., «In the name of freedom 2.0» Німеччина у 2022 р., «Photo Elysee» Швейцарія у 2022 році.
Кураторка проєкту в рамках «Ukrainian women photography organization» під назвою «Щоденники. особисте та публічне».
Сфера наукових інтересів: художня фотографія, рекламна фотографія, художні техніки фотомонтажу та колажування, Фешн фотографія.


Викладає наступні дисципліни:

«Постановочне фото»;
«Перформативна фотозйомка»;
«Рекламна фотозйомка»;
«Фешн зйомка»;
«Концептуальна фотографія»;
«Профорієнтація».




ПРИСЯЖНЕНКО Олександр Вадимович

викладач кафедри візуальних практик


Закінчив Харківську державну академію культури за спеціальністю «Кіно-, телемистецтво» - кваліфікація «режисер телебачення» 2010 р. Спів-засновник мистецького об'єднання EXcess group у 2009 році.
З 2008 р. є учасником регіональних, всеукраїнських, міжнародних виставок, проєктів з фотографії та відео-арту з них: документальний аудіовізуальний проєкт «Party people» на Artdoc.Media у 2014 р., відео-арт «Ukraine Kaleidoscope» до проєкту «Контрверсія» Австрія, 2019 р., відео-арт «Listen if», для міжнародного проєкту у "YermilovCentre" Україна 2017 р., міжнародне Триєнале екологічного плаката, "4-й блок"., аудіовізуальний твір «Eye map», "YermilovCentre" Україна, 2021 р., відео проєкт “Close the Sky Over Ukraine” у "Fountain Street Gallery" США, 2022 р.
Керівник дипломних робіт студентів, та є куратором студентських творчих проєктів.
Викладач кафедри візуальних практик ХДАДМ з 2021 р. Працює за такими напрямками як відео-арт, режисура, документалістика, сучасне аудіовізуальне мистецтво. \
Сфера наукових інтересів: сучасне аудіовізуальне мистецтво, відео-арт, режисура кіно, історія кіно.


Викладає наступні дисципліни:

«Режисура документального проєкту в АВМ»;
«Основи режисури та монтажу»;
«Режисура та монтаж в АВМ»;
«Основи сторітелінгу».




СУПРУН Олександр Данилович

кандидат технічних наук, доцент, викладач


Закінчив Харківський політехнічний інститут у 1968 р., захистив дисертацію та здобув науковий ступінь кандидат наук у 1972 році.
Член спілки фотохудожників України (СФХУ), почесний член фотоклубів LANDERNEAU у Франції з 1983 р., «ORIZONT» з 1990 р., член Міжнародної федерації фотомистецтва FIAP, Нідерланди з 1991 р., присуджено почесне звання EFIAP у 1996 році.
З 1973 р. Учасник більше ніж 30 регіональних, всеукраїнських, міжнародних експозицій та конкурсів з фотографії та колажу. З них можна відзначити: "Alexandr Suprun" Іспанія у 1988 р., "Contemporary Photographers" у «The Contemporary Arts Center», США у 1991 р., "THE PHOTOGRAPHY OF EUGENE PAVLOV AND OLEXANDR SUPRUN" галерея «J. MILES WOLS GALLERY», США у 1999 р.,"МОНТАЖНИЙ СВІТ Олександра Супруна" Артпростір "BASTEJS", Латвія у 2002 році. З 1976 р. Присуджено понад 10 нагород від FIAP (Міжнародна федерація фотомистецтва) у таких країнах: Іспанія, Велика Британія, Румунія, Італія, Австрія, Словаччина, Чехія.
Автор більше ніж 30 публікацій у фахових та наукових виданнях з фотографії з них можно відзначити: «Photography yearbook 1996» Велика Британія у 1996 р., «Sociedad fotograica de zaragoza. boletin inforvativo para los socios» Іспанія у 1988 р., «Hellinski photographia and amateur cinematography», Греція 1990 р., «Images ink vol. 6» США у 1991 р., «Inter continental. driemaandelijks f otografisch tijdschrijft» Бельгія у 1990 р.
Сфера наукових інтересів: сучасне аудіовізуальне мистецтво, відео-арт, режисура кіно, історія кіно.

Викладає наступні дисципліни:

«Колаж»;
«Фотофільм»;
«Фотомонтаж».


ПАНДИРЄВА Єлизавета Андріївна

викладач кафедри візуальних практик


Харківська державна академія дизайну і мистецтв, спеціальність «Образотворче мистецтво»; кваліфікація «Художник-виконавець графічних творів»; майстерня книжкової графіки (2016 р.) ;
Харківська державна академія дизайну і мистецтв, спеціальність «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація»; кваліфікація: «Художник-графік, викладач»; майстерня плакату (2018 р.).
З 2018 р. - аспірантка кафедри «Теорії та історії мистецтв» Харківської державної академії дизайну і мистецтв.
Брала участь у колективних і персональних виставках художніх творів.
Учасник та переможець вітчизняних і міжнародних конкурсів.
Сфера наукових інтересів: каліграфія, сучасне мистецтво, графіка.



Викладає наступні дисципліни:

«Арт-проєктування АВ твору»;
«Художні технології в АВМ».




БЕДРІНА Надія Сергіївна

кандидатка культурології, доцентка, гарант ОПП, експерт з акредитації освітніх програм, викладач


У 2010 р. закінчила Харківську державну академію культури за спеціальністю «Культурологія» (з відзнакою).
У 2014 році захистила кандидатську дисертацію. Активна учасниця Міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференцій.
Підготувала понад 20 наукових публікацій для фахових видань, присвячених актуальним проблемам сучасного мистецтва та масовій культурі.
Працює у таких напрямах як: дизайн веб-сайтів, розробка UI та UX, аеро фотографія та відео зйомка з використанням дронів.
Сфера наукових інтересів: масова культура, сучасне мистецтво, дизайн веб-сайтів та інтерфейсів.



Викладає наступні дисципліни:

«Історія культури»;
«Дизайн інтерфейсів»;
«UX дослідження»;
«Фото у веб-дизайні»;
«Рекламна аерозйомка».




БОНДАРЧУК Іван Генадійович

доцент, Ph.D.з технічних наук, почесне звання професор ХДАДМ


Вищу освіту отримав у ХІБІ (Харківській інженерно-будівельний інститут нині Харківській національний університет будівництва і архітектури ім. О. М. Бекетова). Спеціальність: інженер-механік (диплом з відзнакою). По закінченні вступив до аспірантури ХІБІ. Захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук (Ph.D.з технічних наук).
В Харківському художньо-промисловому інституті (нині ХДАДМ) з 1993 р. З грудня 2010 р. по серпень 2014 р. працював на посаді першого проректора з науково-педагогічної роботи ХДАДМ. Автор винаходів і розробок, захищених авторськими свідоцтвами і патентами, а також більш як двадцяти наукових та науково-методичних публікацій. Член Української асоціації безпеки.
Сфера наукових інтересів: дослідження методології викладання наук з охоронної тематики (БЖД, Охорона праці, Цивільний захист).




ГОЛОБОРОДЬКО Віталій Миколайович

доцент, Ph.D. з технічних наук, почесне звання професор ХДАДМ


Вищу освіту отримав у Харківському авіаційному інституті (ХАІ), який закінчив у 1977 р. Має досвід роботи в промисловості та наукових установах. В ХДАДМ працює з 1988 р.
Стипендіат DAAD, – пройшов наукове стажування в університеті Бург Гебіхінштайн (Німеччина). Автор чисельних винаходів і розробок, захищених авторськими свідотствами, свідотствами на промисловий зразок і патентами, а також більш як 100 наукових і науково-методичних публікацій, присвячених питанням проєктивної ергономіки, ергодизайну, автомобільного дизайну.
Його підручник «Ергономіка для дизайнерів» затверджений Міністерством освіти і науки України як базовий для ВНЗ дизайнерського спрямування. Член Української ергономічної асоціації.
Сфера наукових інтересів: завдання дизайн-ергономічного, технічного та методичного забезпечення дизайн-діяльності та дизайн-освіти.