ПОДІЇ КАФЕДРИ

Дякуємо випускниці магістратури Чжан Іді за допомогу ЗСУ та цивільному населенню. Вона особисто придбала в Китаї дві сонячні електростанції з блоками акумуляторів та відправила в Україну.

4 квітня 2023 року відбулося відкриття виставки ТВОРЧІХ РОБІТ ВИКЛАДАЧІВ ФАКУЛЬТЕТУ ДИЗАЙН, яку присвятили вшануванню пам’яті Ігоря Остапенка.
Олександр Соболєв
, ректор ХДАДМ, зворушив присутніх промовою пам'яті Ігоря Остапенка та попросив вшанувати видатного митця хвилиною мовчання.
Також ректор ХДАДМ привітав присутніх та учасників з нагоди виставки й підкреслив різноплановість творчих уподобань дизайнерів.
Експозиція створена з творчих робіт викладачів кафедри дизайну О.Бойчука, Б.Бондаренка, А.Дьяконова, О.Задиранчук, Є.Копилова, В.Погорельчука, М.Хоменко, О.Філя, що представлені у вигляді друкованих модульних аркушів.
Також представлено плакати О.Векленка, Н.Величко, Т.Іваненко, А.Макарової, І.Оленіної, Ф.Целуйка – викладачів кафедри графічного дизайну, які популяризують українське графічне мистецтво у світі.

03.04.2023 року пішов з життя Ігор Володимирович Остапенко.
Це катастрофічна втрата. Втрата справжньої людини, геніального митця, кумира, потужної постаті, стрижня та філософа вітчизняного дизайну, видатного педагога, який виховав для України ціле сузір'я талановитих творців.
Висловлюємо співчуття родині, близьким та всьому великому колу митців і однодумців, з якими співпрацював Ігор Остапенко.
Повідомлення про смерть дуже боляче вразило всю нашу кафедральну родину. Ми запам'ятаємо Ігоря Володимировича, як найдостойнішу людину.
Світла пам'ять!

Вітаємо старшого викладача нашої кафедри Оксану Задиранчук з отриманням подяки від керівництва та особового складу військової частини, а також від імені бійців окремого гранатометного взводу батальону оперативного призначення 31 бригади НГУ за своєчасно надану допомогу у цей важливий для держави час, сприяння зміцненню обороноздатності держави, значний вклад у справу оборони Харківщини та підтримку бойового духу захисників України. Ваша громадська позиція та патріотизм є важливою запорукою наближення Перемоги

Вітаємо нашого колегу, доцента кафедри дизайну Богдана Костянтиновича Бондаренка з отриманням нагороди за активну волонтерську діяльність! Дякуємо, що в цей нелегкий час присвячуєте свій талант, енергію та виявляєте щире бажання допомогти іншим, не чекаючи подяк та винагороди. Щиро бажаємо Вам міцного здоров'я, сімейного затишку, вдячності від людей, миру у вашій домівці та в нашій країні!

На початку січня на кафедрі дизайну відбувся кафедральний перегляд робіт осіннього семестру 2022-2023 н.р. з фахових дисциплін.
Вітаємо студентів та їх керівників з блискучими результатами роботи.

SBID UKRAINE /THE SOCIETY OF BRITISH AND INTERNATIONAL INTERIOR DESIGN/ висловлює подяку викладачам та керівництву Харківської Державної Академії Дизайну і Мистецтв, кафедрі “Дизайн” освітньо-професійної програми “Промисловий дизайн” за успішну співпрацю, підтримку VI всеукраїнського конкурсу для творчої молоді Get Me 2 The Top та високий рівень підготовки студентів, що увійшли до фіналу.
Вітаємо доц. Кутателадзе В.В., доц. Єременко І.І., ст. викладача Задиранчук О.Ю. та ст. викладача Хоменко М.О. з отриманими подяками!
Бажаємо подальших перемог та успіхів!

SBID Ukraine Get Me 2 the Top
На сайті свого американського архітектурного бюро Том Маркуардт нещодавно зробив публікацію, присвячену підтримці українських студентів та висвітленню результатів конкурсу «Design In the Face of Adversity – SBID Ukraine Student Competition Goes On and Wins" / Дизайн перед обличчям негараздів – студентський конкурс SBID Ukraine триває та перемагає!»
Том Маркуардт
– президент і засновник marquardt+, SBID / Товариства британського та міжнародного дизайну, член виконавчої ради та колишній президент SBID, професійний член IIDA /Міжнародної асоціації дизайну інтер'єрів та член виконавчого комітету AMA.
«Це був чудовий спосіб вшанувати студентів, їх любов до дизайну, рішучість та наполегливість у відстоюванні своєї свободи, бажанні продовжувати свою кар’єру та мріяти
Дякуємо пану Тому Маркуардті за підтримку та наполегливу працю!
Докладніше про подію на сайті архітектурного бюро marquardt+

https://www.marquardtplus.com/design-in-the-face-of-adversity-sbid-ukraine-student-competition-goes-on-and-wins/


Церемонія нагородження SBID Ukraine Get Me 2 the Top

https://youtu.be/AHTk1ota54Y

Видання світового рівня про сучасний інтер'єр ELLE Decoration на своєму сайті розмістило публікацію про нашу переможницю Всеукраїнського конкурсу для молодих дизайнерів та архітекторів Get Me 2 the Top Олександру Єну

https://elle.ua/elle-decoration/stali-vidomi-peremozhci-konkursu-dlya-molodih-dizayneriv-ta-arhitektoriv-get-me-2-the-top/

Вітаємо студентку ІДІ ЧЖАН з отриманням ПРЕСТИЖНОЇ МІЖНАРОДНОЇ ПРЕМІЇ З ДИЗАЙНУ INTERNATIONAL DESIGN AWARDS 2022 за курсовий проект CITY AQUA -POINT під керівництвом професора ОЛЕКСАНДРА БОЙЧУКА

Асоціація британського та міжнародного дизайну в Україні SBID Ukraine 05.01.2023 року оголосила переможців VI сезону всеукраїнського конкурсу для молодих дизайнерів та архітекторів Get Me 2 the Top. Абсолютним переможцем став проект за темою: "Місце для роботи у концепції "домашній офіс" студентки 4 курсу 2 групи Єни Олександри під кер. старшого викладача Марії Хоменко. Також вітаємо фіналістів цього конкурсу: студентку 3 курсу Марію Дуднік та її керівника Оксану Задиранчук, студентів 4 курсу: Тетяну Криворучко, Надію Герман, Орину Герасименко, Дар‘ю Тютько, Марину Сінельникову, Настю Гаврилець та їх керівника Марію Хоменко.

22 грудня на кафедрі дизайну відбулися захисти магістерських робіт з ОПП "Інноваційний дизайн". Вітаємо з успішним захистом магістрів та їх керівників. Висловлюємо подяку всім тим, хто долучився до цієї роботи.

Вітаємо старшого викладача кафедри дизайну Хоменко Марію з перемогою у «ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ БАГАТОЖАНРОВОМУ КОНКУРСІ-ДИВЕРТИСМЕНТІ«НОВОРІЧНІ ДИВА В УКРАЇНІ-2022» від International Art Center "All Stars" м. Херсон у жанрі "Образотворче мистецтво"..

Вітаємо доцента кафедри дизайну Богдана Бондаренка з яскравим виступом на науково-популярному заході "Ніч молодіжної науки - 2022 в умовах війни".

«Tweety» & «стільці Гропіуса» Катерини Соколової
#60роківХВШД
Катерина Соколова Kateryna Sokolova
, випускниця кафедри «Дизайн» Харківської державної академії дизайну і мистецтв, співзасновниця і креативна директорка бренду NOOM і дизайн-студії SOKOLOVA🐦
Як дизайнерка працює в широкому діапазоні дисциплін: меблі, освітлення, обладнання, електроніка, навколишнє середовище.
З- 4 жовтня 2022 року в Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького на виставці «На хвилі дизайну: 60 років Харківській вищій школі дизайну» представлено колекцію меблів і аксесуарів Катерини Соколової.
Текст - Володимир ТАРАСОВ з актуальної історії Харківської вищої школи дизайну:
«В центрі уваги дизайну Катерини Соколової – інтер’єрні та просторові рішення. Її твори є яскравим прикладом гармонії, функції та знаковості в предметному дизайні. І це ще одна властива риса харківської школи.
Геометрична довершеність пластичних форм її об’єктів чудово співіснує із універсальним простором, допомагаючи людині не почувати себе зайвою або чужою. Дизайнерка максимально точно використовує тоново-колористичні можливості, не ламаючи комфортний для людського ока геометризм.
М’який ритм об’єктів дозволяє авторці уникати функціональної конкретики, надаючи меблям символічних, художніх змістів. «Фірмова» риса авторського дизайну Катерини Соколової – проста форма в універсальному просторі.»
На фото: «Tweety» & «стільці Гропіуса» в #НМЛ − колекція меблів і аксесуарів Катерини Соколової, випускниці кафедри «Дизайн» Харківської державної академії дизайну і мистецтв.
Фото: Михайло Зубчанінов, студент 3 курсу спеціалізації «Фотомистецтво та візуальні практики» Харківської державної академії дизайну і мистецтв

Минулого тижня на кафедрі дизайну відбулись модульні перегляди робіт осіннього семестру 2022-2023 н.р. з фахових дисциплін.
Не дивлячись на скрутні, воєнні умови роботи, студенти впорались з завданнями блискуче.
Велика подяка студентам та їх керівникам за гарні результати роботи.

Богдан БОНДАРЕНКО в Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького на виставці «На хвилі дизайну: 60 років Харківській вищій школі дизайну»
Богдан Костянтинович БОНДАРЕНКО - керівник студентських проєктів з #автодизайн, доцент кафедри «ДИЗАЙН», кандидат мистецтвознавства, у 2015 році захистив дисертацію за темою "Дизайн предметно-просторового середовища автоцентрів як носіїв ідентичності корпоративних брендів».
З 2016 року Асоційований Член Автомобільної Федерації України /FAU/ Національна Федерація з Автомобільного Спорту.
Текст: Володимир ТАРАСОВ
«Автодизайн є одним із найбільш цікавих сегментів сучасного дизайну. Він акумулює зусилля цілих колективів митців, предметом проєктування яких виступають не лише візуальні якості, але й дизайн звуків, органолептика (тактильне та зорове сприйняття об’єкту) та мета-комунікація зі споживачем (керування, інтелект-контроль тощо).
Поза тим, усі види дизайну починаються та завершуються у межах формально-пластичних рішень. Їхнє проєктування є засадничим завданням, яке потребує фахового академічного вишколу та опанування нормами художньо-проектної комунікації.»
Фото:
● Дмитро Литвинюк, викладач кафедри аудіовізуального мистецтва
● Михайло Зубчанінов, студент 3 курсу спеціалізації «Фотомистецтво та візуальні практики» ХДАДМ

МАЙСТРИ_дизайну – Володимир ПОГОРЕЛЬЧУК, в Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького на виставці «На хвилі дизайну: 60 років Харківській вищій школі дизайну».
Текст – Володимир ЛЕСНЯК, з «майбутньої» історії Харківської вищої школи дизайну:
«Переміщені особи» – проєкт Володимира Погорельчука розпочало саме життя, як особисту відповідь митця жахіттям війни.
Але неможливість працювати у звичному просторі майстерні та відсутність традиційних дизайнерських матеріалів не стали на завад творчості.
Дизайн як функціональне та художнє висловлювання здатен виникати із абсолютно неочікуваних поєднань матеріалу, форми та техніки роботи. Відтак, проєкт Володимира Погорельчука «Переміщені особи» є фізичним втіленням художньої філософії дизайн-інновації: продукування нових ідей та змістів в межах існуючої предметної реальності.
Об’єкти набувають тих форм та значень, які продиктовані складностями «воєнного» побуту. Естетка формується природним шляхом, втягуючи у художній простір вже існуючі лінії та площини.
Об’єкти стають меблями, трансформуються у локальних комбінаціях, не втрачаючи при цьому свої первісної предметної здатності.»
Володимир Анатолійович ПОГОРЕЛЬЧУК, Кандидат мистецтвознавства, професор кафедри «Дизайн». З 2014 по 2016 очолював кафедру дизайну ХДАДМ. Голова правління Харківської організації Спілки дизайнерів України. Має публікації в періодичних журналах з дизайну:«Ватерпас», «Salon», «Домус дизайн», «Будинок і інтер'єр», «Архидея», «Кращі інтер'єри». Учасник та лауреат регіональних, всеукраїнських і міжнародних виставок та конкурсів у галузі дизайну: ТНП (Харків), «Інтер-Стиль» (Харків), «GIRA в сучасному будинку» (Київ).
Має премію «Design Awards», за значний внесок у просуванні ідей українського дизайну інтер'єрів.
У 2006 удостоєний звання «Людина року — 2006» (Харків).
Щонеділі перед входом у #НМЛ відбувається знайомство з ретро-автомобілем BMW, редизайн якого було виконано фахівцями та студентами Харківської державної академії дизайну і мистецтв під керівництвом професора Володимира Погорельчука.
Ретро-авто символізує «машину часу», яка дає можливість зазирнути у минуле і уявити майбутнє.
Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького радить внести корективи своїх прогулянок Львовом в цей день так, щоб не оминути проспект Свободи, 20.
Фото: Дмитро Литвинюк, викладач кафедри Аудіовізуального мистецтва

ВІТАЄМО переможницю Конкурсу «Країна сама себе не зробить» Зубченко Єлизавету, студентку 3 курсу ПД, 1 групи та учасницю Лідію Абрамову, студентку 4 курсу 1 групи. Плакат Зубченко Єлизавети вже розміщено у м. Києві. Це інформаційні стійки у громадських місцях, соціальна реклама в метро та зупинках громадського транспорта.
Цей конкурс – це креативна відповідь на все те, що зараз відбувається з нашою країною. Відео, плакати та малюнки можуть бути відповіддю на одне з цих питань:
- Як змінюються громадяни у своїх цінностях у час повномасштабної війни?
- Як кожен виборює майбутнє України на своєму фронті?
- Що робить влада різних рівнів для перемоги?
- Яка наша роль у відбудові країни і творенні державних інституцій?
- Що ми будемо робити після закінчення війни, після виборів і кожного наступного дня?
- Як змусити владу тебе слухати?
- Яка вона — Україна 2031?
Роботи надійшли майже з кожної області України! Найбільше з Києва та області, Харківської, Черкаської та Хмельницької областей.
Журі: Сергій Притула, Євген Клопотенко, Ірма Вітовська, Ярослава Гресь, Олександр Грехов, Іван Марунич, Надія Кельм та Оксана Сироїд.

З 16 по 20 вересня 2022 року проходив ІІІ традиційний похід громадської організації «Українські Студенти за Свободу»,@studfreedom.
У команду, що складалась з 60 учасників, увійшли дві студентки ХДАДМ:
-Катерина Шатило, студентка 3 курсу спеціальності «Промисловий дизайн», факультет "Дизайн",
-Ольга Кусак, студентка 2 курсу спеціальності «Продюсування та арткураторство», факультет АВМ.
Маршрут проходив Чорногірським хребтом та найвищою вершиною України − Говерлою, звідки наші дівчата передали бадьорий "привіт" парламенту та студентам академії!

4 жовтня 2022 року відбулося відкриття виставки "НА ХВИЛІ ДИЗАЙНУ: 60 РОКІВ ХАРКІВСЬКІЙ ВИЩІЙ ШКОЛІ ДИЗАЙНУ" у Національному музеї імені Андрія ШЕПТИЦЬКОГО, м. Львів.
ХДАДМ відзначає важливу дату - 60 років створення першого на теренах України осередку з підготовки дизайнерів: промислових об'єктів, середовища, дизайнерів-графіків та мультимедіа, фешн-дизайнерів.
Подія присвячена різним етапам розвитку дизайнерської освіти в ХДАДМ!
Експозиція є унікальною, в ній представлено як документальні фотоматеріали, так і макети із сучасними 3D-презентаціями об'єктів дизайну різного функціонального призначення.

Підготовка до виставки, присвяченій 60-річному ювілею Харківської вищої школи дизайну

Вітаємо першокурсників з початком першої робочої неділі. Вони вже розпочали плідно працювати

ВІТАЄМО ВИПУСК КАФЕДРИ ДИЗАЙН !
21-22 червня 2022 року на Факультеті дизайну відбувся блискучий захист бакалаврських дипломів
ОПП «Промисловий дизайн».
Вітаємо:
Івана ЖУКОВСЬКОГО з отриманням найвищої оцінки 100 балів за проєкт «Дизайн багатофункціональної транспортної платформи для ЗСУ» та наукового керівника професора Володимира ПОГОРЕЛЬЧУКА.


Іслана СУХАЙЛ з отриманням найвищої оцінки 100 балів і подяки ДЕК за проєкт «Дизайн транспортного засобу» та наукового керівника професора Володимира ПОГОРЕЛЬЧУКА,


Антона ГОЛУБЄВА з отриманням найвищої оцінки 100 за проєкт «Дизайн або яхти Jaguar для участі на фестивалі швидкості в Гудвуді 2022» та наукового керівника доцента Богдана БОНДАРЕНКО,


Валерію ЧМУЛЬ з отриманням найвищої оцінки 100 за проєкт «Дизайн концепту електричного спорткару Jaguar для для участі на фестивалі швидкості в Гудвуді 2022» та наукового керівника доцента Богдана БОНДАРЕНКО,


Анатолія СІЗОВА з отриманням найвищої оцінки 100 та подяки ДЕК за проєкт «Дизайн концепту транспортного засобу «Vision Meta» та наукового керівника доцента ХДАДМ Ігоря ОСТАПЕНКО,


Михайла СИНЄЛЬНИКОВА з отриманням найвищої оцінки 100 за проєкт «Дизайн місця для роботи у концепції «Home Office» та наукового керівника доцента ХДАДМ Ігоря ОСТАПЕНКО,


Олександру БАТАЛОВУ,


Сун Міньцзінь,


Наталью КОВТУН,


Єлізавету ЛІСОВСЬКУ,


Миколу АВРАМОВА, Анастасію БЕЛЄВЦЕВУ, Надію МОРОЗ, Сергія ЖВАЛИК, Володимира ВЕЧІРНІЙ, Олександру КОМАРОВУ, Дарью КАБАК, Миколу ЛЕВІНСОНА, Марію МИЦЮК, Анну СУХОВУ, СЮЙ Цзицзюнь, Хань Чжінян з успішним захистом (90-98 балів) та наукових керівників професора Володимира ПОГОРЕЛЬЧУКА, доцента Богдана БОНДАРЕНКО, доцента ХДАДМ Ігоря ОСТАПЕНКО,старшого викладача Оксану ЗАДИРАНЧУК.
Бажаємо випуску Промислового дизайну щасливої дизайнерської долі, продовження вдосконалення своїх фахових навичок та знань! Пишаємось!


Вітаємо старшого викладача кафедри дизайну Хоменко Марію Олександрівну з перемогою у Всеукраїнському конкурсі "Українська зірка упаковки 2022". УКРАЇНСЬКА ЗІРКА УПАКОВКИ - головна подія пакувальної індустрії України, де визначаються найкращі українські упаковки.
Заснована в 1999 році Клубом пакувальників конкурс УКРАЇНСЬКА ЗІРКА УПАКОВКИ стала Всеукраїнським проектом, який підтримує розвиток технологій, конструкцій, інновацій та дизайну упаковки.

Незважаючи на такий складний для нашої країни час, ми маємо привід для радості. Наша студентка 3 курсу Марина Синельникова є фіналісткою міжнародного дизайн-конкурсу. Вона пройшла черговий етап і увійшла вже до Шорт-листа Feeel Design World Prize. Фірма Feeel Design спільно з міжнародною командою професіоналів створила майданчик для реалізації сміливих та ґрунтовних дизайнерських ідей у галузі натуральних матеріалів. Цей конкурс - це прагнення уникнути моди, трендів, відсторонитися від маркетингу і повернутися до художнього проектування, яким і є по суті предметний дизайн.
https://feeelprize.com/projects-list/shortlist-2021/

Минулого тижня відбулося засідання кафедри дизайну. Незважаючи на воєнний час, усі викладачі на зв'язку та в повній готовності відновлювати заняття та працювати зі студентами. Обговорювалися питання щодо складу бакалаврського диплому та тем, завдання для 1-3 курсів. Було вироблено формат спілкування зі студентами та оцінювання.

Вітаємо Марину Сінельникову, студентку 3 курсу ОПП "Промисловий дизайн", що увійшла до LONGLIST фіналістів Feeel Design World Prize - міжнародного конкурсу - премії для дизайнерів та творчих людей- з проєктом "Модульний стелаж для вина". Керівник: ст. викл. Хоменко М.О.

https://feeelprize.com/projects-list/longlist-2021/

Вітаємо учасників COW 2021 DESIGN BIENNALE, студентів 3 та 4 курсу, а саме: Герман Н., Єна О., Криворучко Т., Несміян Р., Сінельникова М., Андрєєв В., Герасименко О., Тютько Д., Яровая Д., Преловська О., Гаврилець А., Супрун М., Кравченко М., Корабліна А., Остапенко А, Сторожко О.

https://www.cow.com.ua/en/cow2021-participants/

Дякуємо учасникам за чудові роботи, надіслані на COW 2021 DESIGN BIENNALE!

www.cow.com.ua


Вітаємо виконувача обов'язків завідувача кафедри дизайну Єременко Ірину Іванівну з отриманням Листа подяки від Департаменту науки і освіти за сумлінну і бездоганну працю, плідну науково-педагогічну діяльність, високі досягнення у навчанні та вихованні студентської молоді.


24 грудня 2021 року відбулося урочисте вручення дипломів магістрам. Вітаємо кафедру "Дизайн" з успішним захистом кваліфікаційних робіт ступеню вищої освіти "Магістр".


Студенти 2 курсу ПД відвідали Харківський плитковий завод, де фахівці ознайомили їх з сучасними технологіями виробництва керамічної плитки та керамограніту, змогли наочно побачити випробування продукції у лабораторії, спостерігати роботу фахівців різних спеціальностей, в тому числі і дизайнерів.


Творчість – це діяльність, спрямована на розвиток фантазії, отримання чогось нового та неповторного. Учні 5 класу КЗ «Люботинська спеціалізована мистецька школа-інтернат «ДИВОСВІТ» Харківської обласної ради завітали до творчої майстерні Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Дякуємо викладачам кафедри дизайну Евгений Копилов та Оксана Задиранчук за чудовий майстер-клас та море задоволення! Впевнені, що наші вироби прикрасять будь-який інтер'єр!


Вітаємо кафедру "Дизайн" з успішним захистом кваліфікаційних робіт ступеню вищої освіти "Магістр" з ОПП "Інноваційний дизайн.
Дякуємо шановній комісії на чолі з доктором філософських наук Стародубцевою Л.В.