ОЛЕКСАНДР БРАГІН
Г Р А Ф І К А

Відкриття 30 травня 2023 о 12.00

В галерейному просторі Мистецького центру «HudpromArt» представлені графічні твори відомого харківського митця Олександра Брагіна – живописця і графіка, талановитого викладача, який вже багато років передає свою мистецьку майстерність молодій плеяді митців.

Роботи, представлені в експозиції, репрезентують графічну майстерність художника і присвячені нашому улюбленому місту. Від 24 лютого 2022 року життя харків’ян як і всіх українців назавжди буде поділено на до і після. Перед нами Харків довоєнний. За словами самого автора для нього «не можливо малювати руйнування…» В даній серії міських пейзажів здається, що пан Олександр навмисно уникає людських зображень. Головним «героєм» його творів постає сам Харків. В єдине ціле сплітаються вишукані живописні фасади, неприглядні старі будівлі, сповнені духом старовини і сучасні житлові будинки мегаполіса. Для кожної роботи митець створює особливий емоційний настрій, завдяки гармонійної передачі певного природного стану часу року і часу діб.

Надзвичайно важливими і промовистими деталями деяких композицій стає зображення неба і дерев.

Характерною рисою образотворчої мови майстра є виразна чітка лінія, що конструктивно поєднує архітектурні форми в живий, рухливий організм. Передача динамічних об’ємів в роботах художника поєднується з різноманітним орнаментальним декором – візитівкою архітектури Харкова. Оригінальність мислення пана Олександра, неповторність його авторської техніки надихають глядачів, відкриваючи їм нові обрії вшанування краси рідного міста.