Харківські «яблучка» їдуть до Німеччини!

На початку травня в Державній бібліотеці міста Детмольд (Північна Рейн-Вестфалія) Харківська державна академія дизайну і мистецтв відкриває виставку проєкту харківських монументалістів (а точніше монументалісток) «Автопортрет з яблуком. Самопрезентація міфу». Принти творів, зроблені спеціально під розмір експозиційного простору, будуть представлені німецьким глядачам разом з анімацією, відеофільмами та буклетами, перекладеними німецькою. Роботи вже приїхали до бібліотеки.

Для нас це буде новий досвід у багатьох сенсах.

По-перше, це найбільш повна експозиція всіх робіт, оскільки репродукції на полотні дозволяють представити як ті роботи, що не змогли доїхати на українські вернісажі з Північної Америки, так й ті, що загинули у будинках та майстернях наших авторів під час бомбардувань та обстрілів російською артилерією та ракетами.

По-друге, анімація до творів пожвавлює самі роботи і дає важливий для сучасного глядача імерсивний ефект.

По-третє, це досвід адаптації виставкового проєкту до будь-якого експозиційного простору, який дозволяє масштабувати самі роботи та вільно варіювати композицією всієї виставки. Зрештою, монітори, на яких можна переглядати відеофільми до виставки та інтерактивно гортати буклет, нададуть проєкту виставкову завершеність.

Ну і «вишенька», а точніше «яблучко» на торті – невелика виставкова фотозона з приємним яблучним асамбляжем поєднає реальний вимір із художнім та віртуальним світами.

Ця виставка присвячена 40-річчю заснування кафедри монументального живопису ХДАДМ (1983), яке ми відзначаємо цьогоріч.

Про дату відкриття та терміни експонування повідомлю пізніше. Чекаємо!

Текст та фото: Євген Котляр