Олександр СОБОЛЄВ на семінарі Трансформація України, Стокгольм

21 березня 2023 року у Стокгольмі, Швеція, з ініціативи Sveriges Arkitekter – профспілки шведських професійних архітекторів – відбувся семінар «Трансформація України».

Семінар мав на меті критично осмислити травми війни та те, як війна трансформує архітектуру та урбаністику в Україні.

До участі у семінарі був запрошений Олександр СОБОЛЄВ, ректор Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Численні учасники семінару мали змогу ознайомитися з його презентацією «Space OnART in Kharkiv». Презентацію must see на сайті ХДАДМ

«Space OnART in Kharkiv»(.pdf)

В доповіді йшлося про: «Післявоєнна Україна потребує трансформації, що має відбутися в усіх сферах, і заклади мистецької освіти не є винятком.

Академія має стати осередком арт-терапії як для здобувачів освіти, так і для всіх, хто потребуватиме психологічного відновлення через мистецтво.

Це вимога післявоєнного часу, зважаючи на фізичний та моральний стан спільноти. Тому в проєкті «OnART» на перший план виходить відкритість.

Говорячи про відкритість академії , або ж стирання бар’єрів, ми бачимо чотири шари:
доступність – фізична безбар’єрність приміщень академії,
відкритість до локальної спільноти – залучення містян до різних форм діяльності академії, відкритість до природного середовища
збільшення екологічної складової простору, відкритість академічної спільноти до пошуку нових форм спільнодії
простір експериментів у створенні дружнього освітньо-творчого мистецького середовища.

Трансформація Харківської державної академії дизайну і мистецтв у відкритий освітньо-мистецький простір «OnART» відповідає візії академії як закладу вищої мистецької освіти, де максимально реалізовуватимуться творчі задуми всіх учасників освітнього процесу та тих, хто потребує арт-терапії…

Проєкт «OnART» спрямований надати відповіді на такі питання:
– як має виглядати майбутнє освітньо-творчого простору інституції?,
– що має бути збереженим, а що мусить змінитись?,
– як має виглядати повоєнна трансформація освітнього простору?,
– як саме розвиток академії може сприяти розвиткові міста та локальної спільноти?

Є максимальна зацікавленість у реалізації проєкту трансформації Харківської державної академії дизайну і мистецтв у відкритий освітньо-мистецький простір «OnART».

Дизайн презентації: Сергій ІЛЬЧЕНКО, доктор філософії з архітектури та містобудування, старший викладач кафедри «Архітектура»ХДАДМ, за сприяння кафедри «Архітектура» ХДАДМ.