АВТОПОРТРЕТ З ЯБЛУКОМ. Самопрезентація міфа.
Кураторський проект Євгена Котляра в Державній бібліотеці Ліппе в Детмольді

Вже вдруге гостинні стіни Державної бібліотеки Ліппе в Детмольді приймають виставку робіт студентів та випускників Харківської державної академії дизайну і мистецтв.

Виставка на сайті Державної бібліотеки Ліппе:
https://www.llb-detmold.de/aus-unserer-arbeit/ausstellungen/a-2023-1-apfel/

Цього разу ми експонуємо проєкт «АВТОПОРТРЕТ З ЯБЛУКОМ. Самопрезентація міфа», що був створений у 2019 році як ідея творчого об’єднання різних поколінь харківських художниць, студенток та випускниць кафедри монументального живопису ХДАДМ. Здебільшого всі вони є учнями професора Євгена КОТЛЯРА.

Протягом 2019-2021 років цей проєкт у вигляді пересувної художньої виставки з AR- анімацією, створеною студентами кафедри «Мультимедійний дизайн», був показаний у різних містах України.

Війна в Україні розкидала учасниць цього проєкту по всій земній кулі. Під час повномасштабного вторгнення було знищено деякі твори з цього проєкту в домівках через ракетні обстріли та бомбардування.Частина робіт законсервована. Тому на виставці представлено друковані копії робіт на полотні.

Виставка в Державній бібліотеці Ліппе в Детмольді знов об’єднує харківських мисткінь вже в Європі, в Німеччині. Вона надає їм натхнення та віру у силу власної творчості, емоційну та професійну підтримку.

Експозиція також знайомить німецького глядача з традиціями українського реалістичного живопису, з молодим жіночим мистецтвом, з творчістю харків’ян, що волею долі опинилися в епіцентрі сучасної війни та її наслідків.

Тема проєкту виявляється позачасовою. В автопортретах мистців мотив з яблуком розкривав тему вічності та швидкоплинності, а також особистий екзистенційний досвід. Як відгукується цей стародавній сюжет у людській свідомості та творчості наших сучасників?

Настав час збирати яблука...

АВТОРИ:
Автор та куратор проєкту:
Євген КОТЛЯР, професор кафедри «Монументальний живопис» ХДАДМ
AR частина: Михайло ОПАЛЕВ, завідувач кафедри «Мультимедійний дизайн»
Графічний дизайн: Надія ВЕЛИЧКО, викладач кафедри «Графічний дизайн»
Керівники AR: Сергій КЛІМАНОВ, Михайло ОПАЛЕВ, Ганна ПЕГАХІНА.
Автори творів: студенти та випускники кафедри «Монументальний живопис» ХДАДМ:
Анімація: студенти ОПП «Мультимедійний дизайн»ХДАДМ

Виставка буде тривати з 24.05.2023- 24.08.2023 у Державній бібліотеці Ліппе в Детмольді, Північний Рейн-Вестфалія, Німеччина.

Виставка організована Державною бібліотекою Ліппе в Детмольді, Мистецьким центром «HudpromArt» Харківської державної академії дизайну і мистецтв за сприянням Східного регіонального науково-мистецького центру Національної академії мистецтв України за підтримки компанії СSLtd (Харків).