Лекція про Харківську мистецьку школу докторки мистецтвознавства Тетяни ПАВЛОВОЇ в Культурному центрі України в Парижі

13 лютого 2023 року Тетяна ПАВЛОВА, докторка мистецтвознавства, завідувачка кафедри Візуальних практик ХДАДМ, прочитала лекцію «Харківська мистецька школа» в Культурному центрі України в Парижі в межах заходів виставки «Грані свободи», організованої Grynyov Art Collection.

Як історикиня мистецтва та представниця Харківської державної академії дизайну і мистецтв, лекторка змогла вписати історію розвитку школи в український та європейський контексти.

Особлива увага була приділена Харківській фотографії, що завжди ґрунтувалася на спротиві: саме він був тою рушійною силою, яка зачіпала табуйовані пласти сенсу й форми, створюючи нові й парадоксальні напрями в фотографії, які й досі не вичерпали свого потенціалу.

Нічим не прикрите насилля повномасштабного вторгнення в Україну відверто розкрило істинну сутність російської імперії. Тяглість у часі опору її машині – це те, що ми знаходимо у фотографії кількох поколінь харківських митців.

Палкою реакцією на розповідь про актуальну роботу студентів-фотографів і мужню працю Харківської Академії дизайну і мистецтв, яка продовжує освітній процес у неймовірно складних умовах, стала ініціатива передачі учбовому закладу генератора, придбаного за кошти паризьких волонтерів.

Текст, фото: Тетяна ПАВЛОВА

#харків_залізобетон #Харків #мистецтво #хдадм #ksada #історія_фотографії #візуальні_практики