ПЕРСОНАЛЬНА ВИСТАВКА СКУЛЬПТУРИ КАТІБА МАМЕДОВА

З 26 березня по 11 квітня 2015 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного центру культури і мистецтва експонуватиметься персональна виставка скульптури викладача ХДАДМ Катіба Мамедова «Весняне натхнення». Вишуканість форми та глибина змісту творів майстра покликані підкреслити важливість миру та гармонії у світі на передодні Великодня.

Творчість Катіба Мамедова базується на багатовікових основах мистецтва для якого час – це безупинний шлях нових етапів актуалізації. Тонке переплетення етнічних традицій, унікального особистого світовідчуття та міцної реалістичної школи сформувало характерну для автора образність, його власний метод розмови через пластику.

Реалістичні форми межують з виразними трансформуючимися сюрреалістичними фігурами, що підкреслює постійну мінливість світу та глядацького сприйняття. Незмінним лишається те, що творчість Катіба Мамедова це погляд художника у вічність, намагання передати у формі та художніх символах динаміку буття. Скульптор часто звертається до образу вічної жіночності в якій сконцентрована гармонія світопорядку.

Катіб Мамедов робить свій вклад у духовне відродження України, яка стала для нього другою Батьківщиною. Твори, що увійшли до експозиції відсилають глядача до точки перетинання історії та досвіду світових традицій з сучасною українською культурою.

(За матеріалами галереї «Мистецтво Слобожанщини»)