Міністерство культури та інформаційної політики України
Харківська державна академія дизайну і мистецтв
ВИСТАВКА ТВОРІВ ВИКЛАДАЧІВ
ФАКУЛЬТЕТУ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

Відкриття виставки 8 березня 2023 о 12.20

Мистецький центр HudpromArt презентує виставку творів викладачів ХДАДМ - майстрів, які формують сучасну школу образотворчого мистецтва Харкова. Виставка робіт, створених у різний часу, стала парадоксальним містком між минулим та очікуваним майбутнім.

Кожен день, який ми проживаємо під час війни, сповнений суперечливих емоцій і почуттів, дихотомії психологічних станів. Страх, біль втрат, гнів, туга за мирним життям, радість від здобутків і перемог наших оборонців, емпатія, захоплення подвигами звичайних людей, адаптація до реальності або ж її несприйняття, іноді - спустошення і завмирання, рідше - спокій і рівновага...

Суголосно емоціям пульсує наше серце, ритм якого реагує на все: то завмирає від жаху, то прискорено б’ється, вистрибуючи з грудей, то, нарешті, заспокоюється і рівно відміряє час. Так само побудована експозиція, де ритм то прискорюється й посилює напругу, коли в око втрапляє небо червоних відтінків, то зупиняється в заціпенінні біля зображень понівечених будинків. Глядач сповнюється оптимізмом, дивлячись в очі Валерію Залужному, і поринає в темне провалля смутку разом з покинутим возом, вдивляється в суворі очі Майстра і ніби чує звуки скрипки фронтового скрипаля. Є місце для веселощів і спокою пейзажів, іронічної розмови і авторської міфології мистця, вітру змін і ангельських створінь. Розмаїття образів занурює глядача у спогади, надихає та сповнює надією на переможне майбутнє з яскравими серпневими квітами, на продовження життя у власному ластівчиному гніздечку в Мудрій Україні, де неможливе стає можливим і голова Медузи Горгони – трофеєм Переможця.

У виставці взяли участь:
Анорічева-Єрьомка Антоніна, Брагін Олександр, Ганоцький Василь, Демченко Олександр, Дмитрієв Олексій, Єрьомка Дар'я, Ковальова Марія, Носань Володимир, Носєнков Володимир, Рідний Олександр, Радомський Микола, Сбітнєв Сергій, Чурсін Олександр, Чеботов Ігор, Чурсін Віктор, Чурсіна Віра, Шевченко Володимир, Шуліка Вячеслав, Яхін Ільдан.

Кураторки виставки: Наталія Постельга, Каріне Єсипенко.
Телефон відповідальної особи 0956723310