Тетяна ПАВЛОВА у проєкті «Точки опору V»,
- платформа ІЗОЛЯЦІЯ (Київ), галерея MOMENTUM, Берлін, Німеччина.
За сприяння Українського інституту.

На тлі тотального замаху на українську культуру, надважливими є виставки, які демонструють у світі її спроможність. Таким є виставковий проєкт, що триває протягом грудня - січня у Берліні за підтримки Українського Інституту та Goethe Інституту, у співпраці з фондом ІЗОЛЯЦІЇЯ та з берлінською галереєю MOMENTUM. Симптоматично, що подія відбувається в сакральному просторі Zionskirche. Для назви проєкту, замисленого ще напередодні війни, її кураторка Катерина ФІЛЮК підібрала рядки з віршів Василя СИМОНЕНКА:

«Ти знаєш, що ти – людина».

Вповні ж виставка актуалізувала свій потенціал, ставши центральною частиною довготривалого проєкту берлінської галереї MOMENTUM − «Точки опору». На ній представлено кілька генерацій українських фотографів, показуючи тяглість процесу руху спротиву з кінця 1950-х до нашого часу.

До проєкту долучилася завідувачка кафедри Візуальних практик ХДАДМ, д-р мистецтвознавства Тетяна ПАВЛОВА, створивши текстову частину, яка розкриває ідеї й концепції українських фотографів в історичному контексті, що необхідно для розуміння сьогоднішніх подій в Україні, пробудження емпатії, вкрай важливої для свідомого, небайдужого ставлення у вирішенні питань реальної допомоги Україні , яку може здійснювати Європейська спільнота.

Текст і фото: Тетяна ПАВЛОВА, завідувачка кафедри «Візуальні практики» ХДАДМ, професор, доктор мистецтвознавства